top of page

ГУРТОК "ШАХОВА ШКОЛА"

Шахиодин з найпопулярніших видів спорту в нашій країні. Ними займається понад 700 тисяч чоловік. У нашій країні розвитку шахового спорту  приділяється значна увага. Зокрема, вже понад півстоліття ведеться планомірна й цілеспрямована робота з юними шахістами. Вже нагромаджено чималий досвід використання шахів як одного з корисних видів гурткової роботи.

         Щоб навчити дитину оперувати шаховими поняттями, виховати ініціативну особистість з високим рівнем інтелектуальних здібностей, Сіренька Л. І. розв’язує низку освітніх, розвивальних, виховних і корекційних завдань.

Впровадження досвіду роботи спрямоване на:
– формування у дітей стійкого інтересу до гри в шахи;
– розвиток допитливості, інтелектуальних здібностей та потреби в набутті
нових знань;
– засвоєння дітьми основних шахових понять та правил взаємодії з
партнером під час гри в шахи;
– формування вміння планувати свою діяльність, контролювати та
об’єктивно оцінювати себе.

Керівник гуртка: Сіренька Л.І

Робота гуртка розрахована на один рік навчання. Заняття проводяться  два
рази на тиждень, середня тривалість одного заняття становить 20-25 хвилин.
Основна форма заняття – ігрові ситуації. Займаються в гуртку 12 дітей.

Гурток "Талановиті пальчики

     Гурток  «Талановиті пальчики» організовується з урахуванням інтересів та здібностей вихованців. Профільним спрямуванням гуртка є художня образотворча діяльність. Основним напрямком роботи гуртка є малювання нетрадиційними методами.

     Заняття гуртка покликані стимулювати у дітей творчі здібності, прилучити дітей до краси і гармонії, до світу мистецтва, пробудити творчі сили. Програма передбачає 2 заняття на тиждень у другу половину дня.  Тривалість заняття – 25 хвилин.

Керівник гуртка: Кріяк Р.П

Мета роботи гуртка:

 

     Прилучати дітей до культури свого народу; ознайомлювати із творами видатних художників, розвивати творчі можливості дітей. Дати перші навики розуміння основ перспективи, світлотіні, кольорознавства, композиції; познайомити дошкільнят з основними жанрами і видами образотворчого мистецтва. Виховувати любов до творчості та всього прекрасного у природі; індивідуальна робота з дітьми на основі їх інтересів, нахилів і уподобань; особистісно орієнтована робота з обдарованими дітьми.

 Гурток "Весела англійська"

Керівник гуртка: Мухіна М.А.

В усі часи люди розуміли значення знань іноземних мов. ,,Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина‛, - стверджує народна мудрість. Особливо актуальним є вивчення іноземних мов на сучасному етапі розвитку суспільства. Володіння іноземною мовою – це природня потреба дітей та їхніх батьків, які живуть у багатомовному полікультурному світі.

розвитку, зближення націй та перехід до інформаційних технологій. Тому всі ми прагнемо створити найсприятливіші умови та дати хороший старт своїм малюкам. Адже так хочеться, щоб в житті вони стали духовно, морально та інтелектуально розвиненими особистостями, самодостатніми, гармонійними та успішними людьми.

Сьогодні, щоб досягти успіхів у будь-якій сфері, необхідно володіти іноземною мовою. Людина, що володіє ‛English‛ зможе вступити до престижного вузу, поїхати на стажування за кордон, влаштуватися на хорошу роботу . А які можливості для розвитку інтелекту відкриває знання іноземної мови: можна насолоджуватися книгами і фільмами на мові оригіналу, повноцінно користуватися можливостями інтернету…. Одним словом, всім і кожному відомо, що знати іноземні мови корисно, цікаво, вигідно і престижно.

У нашому ДНЗ,  вивчення англійської мови починається з трьохрічного віку,оскільки цей вік є оптимальним для засвоєння мов. Мовленнєвий апарат у немовлят дуже гнучкий, вони легко наслідують звуки та звукосполучення рідної та нерідної мов. Вони вкрай чутливі до вимови та особливо сприйнятливі до фонетики та інтонації мовлення. Вже у шкільному віці вони дещо втрачають  попередню здатність легко й точно відтворювати звуки іноземної мови. Тому, керуючись власним досвідом, хочу зазначити, що подальшого розвитку англомовних здібностей.  Більш поглиблене вивчення англійської мови проводиться з старшими дошкільнятами, ураховуючи їхні вже більш сформовані психофізіологічні особливості.  Більшість дітей цього віку досягають інтелектуальної, вольової, мотиваційної та емоційної готовності вивчати іноземну мову

Організація життєдіяльності. Навчання дошкільників іноземної мови є,  передусім, системою певним чином організованої педагогом цільової ігрової діяльності, сприяє  розвиткові особистості дитини, реалізації нею свого індиві-дуельного досвіду, прояву особистісних якостей, необхідних для засвоєння мінімізованого обсягу іншомовних знань вмінь. Процес засвоєння іноземної мови спрямовується задоволення особистісних, пізнавальних та ігрових потреб у ході цікавого спілкування з дорослими та однолітками. Навчання вважатиметься успішним за умови, що дошкільник уміє відрізняти правильне від неправильного, самостійно контролювати свої дії, сприймати звучання слова через фонологічну систему рідної мови. Важливо формувати в дитини іншомовний фонематичний слух,створювати для цього спеціальні ситуації.

 Адже, мова - це перш за все засіб спілкування. Навчання іноземної мови повинно бути організованим у вигляді уявних чи реальних ситуацій спілкування, коли в дитини виникає потреба вживати у власному мовленні іншомовний матеріал. Тому, саме гра є провідною формою діяльності дітей на заняттях з англійської мови.

087f639686437662b4cbd7af637c122b.jpg
IMG_20191105_152537.jpg
IMG_20191107_152926.jpg

Чи потрібно вивчати англійську мову дошкільнятам.

Все частіше ми приходимо до думки, що починати вивчати іноземну мову

потрібно було з дитинства. Незважаючи на те, що в багатьох школах англійська мова є предметом вивчення вже з першого класу, найчастіше знання, що там надаються, не достатні. Як наслідок цього, батьки намагаються додатково завантажити школяра різними мовними курсами і заняттями з репетиторами, які є носіями мови. При цьому багато дорослих впевнені: щоб дітям не довелося надолужувати згаяне у дорослому віці, їх необхідно знайомити з іноземною мовою ще до школи. Власними зусиллями або за допомогою викладачів.

Як би наполегливо англійська мова не поспішала увірватися в наше повсякденне життя, далеко не всі батьки дотримуються думки, що вчити малюків іноземної мови потрібно з маленького віку. Деякі батьки відчувають сумніви, чи так уже необхідно починати вивчати її дошкільнятам? І наскільки це потрібно, якщо в школі їм все одно доведеться проходити цей предмет в обов'язковому порядку? Не позбавляють чи таким чином дорослі, які ризикнули почати вкладати знання в дитячі голови мало не з пелюшок, дітей дитинства?

Фахівці зазначають: навіть якщо Ви в майбутньому збираєтеся віддати Вашу дитину до мовної школи, де вона з першого класу буде серйозно вивчати іноземні мови, навчання англійській мові до школи ні в якій мірі не буде зайвим.

На думку фахівців, подібні заняття необхідні малюкам по ряду причин. Так, раннє знайомство з англійською підготує дитину для вивчення мовних тонкощів у майбутньому. Крім того, ненав'язливе навчання мови сприяє розвитку у дошкільників пам'яті і творчих здібностей.

Важливо також враховувати, що маленькі діти (приблизно до 6-річного віку) з легкістю сприймають і засвоюють фонетичні та граматичні конструкції англійської мови. Фахівці також говорять, що в цьому віці діти здатні запам'ятовувати навіть більше інформації, ніж дорослі люди. Головне, в якій формі подається матеріал і як саме проходить процес навчання.

У сучасному суспільстві все більшого поширення набуває думка, що опановувати іноземну мову варто починати з дошкільного дитинства. По-перше, у цьому віці дитина швидше і якісніше запам’ятовує нові слова, адже за кожним словом закріплюється певний образ. По-друге, дитина саме в цей час ово­лодіває рідною мовою, тож іноземна даватиметься легше. По-третє, вивчення дошкільником іноземної мови сприяє загальному розвитку його індивідуаль­них мовленнєвих здібностей.

Оптимальний для дитячого сприйняття обсяг мовного матеріалу з кожної теми — 15-20 лексич­них одиниць. Якщо рівень мовленнєвого розвитку дітей недостатній, обсяг матеріалу зменшується, якщо рівень розвитку високий і навчання дається ді­тям легко — дещо розширюємо завдяки програмово­му матеріалу другого року навчання. Особливу увагу приділяємо відмінностям іноземної мови від рід­ної, зокрема, її фонетичним особливостям, інтонації, порядку слів.

Обмежуємо використання рідної мови на заняттях лише тоді, коли всі діти розуміють і реагують на прості звертання, вказівки, розпоряджен­ня, прохання, що робляться іноземною мовою.

Складність іноземної мови зумовлює значну кількість помилок на початковому етапі її засво­єння, тому, враховуючи емоційність, вразливість, сором’язливість дітей, будь-які зауваження треба робити у дуже коректній формі. Вивчення інозем­ної мови не має стати для дитини джерелом трудно­щів чи втоми. Важливо пам’ятати: головне — це роз­виток дитини, збереження її психічного і фізичного здоров’я, формування інтересу до іноземної мови.

В умовах дошкільного навчального закладу застосовуємо вивчений матеріал не лише на спеціальних заняттях, а й в інших видах життєдіяльності дітей: проводимо іноземною мовою фізкультхвилинки, в іграх використовуємо іншомов­ні лічилки, на музичних заняттях діти співають іншомовні пісні тощо.  

bottom of page